Sprawdź konkurs!
/ Lektury
"Odżywianie dla zdrowia" - Paul Pitchford. Gdy ją zobaczyłam byłam zdumiona, książka ta bardziej przypominała podręcznik akademicki (4cm grubości) niż ogólnodostępny poradnik przeznaczony dla osób chcących świadomie się odżywiać. Jednak już pierwsze spędzone z nią minuty pozbawiły mnie cienia wątpliwości, że to bardzo wartościowa pozycja – zrozumiałe i przejrzyste wprowadzenie, porady jak efektywnie ją studiować, rozbudowany i czytelny spis treści. Trudno się oderwać o jej lektury, to prawdziwe kompendium wiedzy o zdrowym odżywianiu, napisane zrozumiałym językiem, w swojej treści łączące wschodnie tradycje lecznicze z zaleceniami współczesnej zachodniej dietetyki. Co ważne, oprócz gruntownego wyjaśnienia zasad zdrowego odżywiania i jego działania na funkcjonowanie naszego organizmu znajdziesz tam dużo prostych przepisów, bazujących na naturalnych produktach żywieniowych. Nie mam wątpliwości, że to jak będziemy się odżywiać i o czym będziemy pisać na blogu będzie inspirowane wnikliwą lekturą tej pozycji.
Tatiana JaworskaBlogerka
„Osobliwość a przedsiębiorczość” – Robrt Krool. Z przekazem Roberta Kroola pierwszy raz spotkałem się słuchając audiobooka „Wędrówka Lidera”. Zrobił na mnie ogromne wrażenie – przenikliwy, pomysłowy i szczery do bólu… Zapragnąłem pogłębić ten przekaz, tak trafiłem na książkę „Osobliwość a przedsiębiorczość” – nie zawiodłem się. W książce tej Krool w bardzo bezpośredni sposób obnaża obłudę wewnętrznego świata do którego większość z nas chętnie ucieka, gdy robi się trudno. Jednak co ważne inspiruje do podjęcia trudu wyrwania się z niego i mozolnej wspinaczki po kolejnych szczeblach drabiny rozwoju osobowego. Po wnikliwej lekturze tej książki Twoje życie nie będzie już takie same, nie znaczy, że będzie łatwiejsze, ale na pewno ciekawsze.
Michał JaworskiBloger
„Jedz i żyj zgodnie z porami roku” - Cyran Bożena w swojej nowej książce zaleca, aby odżywiać się odpowiednio do warunków panujących w przyrodzie, czyli zgodnie z porami roku. Komponując dietę bazującą na spożywaniu produktów dojrzewających w danym czasie i na danym terenie maksymalizujemy dostarczanie świeżych i łatwo przyswajalnych przez nasz organizm składników odżywczych. Opierając się na zasadzie Pięciu Przemian z tradycyjnej medycyny chińskiej oraz na makrobiotyce, podaje wskazówki jak żyć, aby zachować zdrowie i wewnętrzną harmonię.
Tatiana JaworskaBlogerka
Jab, Jab, Right Hook - Vaynerchuk Gary. Anglojęzyczna pozycja, z tego co wiem nie doczekała się jeszcze polskiego tłumaczenia. Czy wiesz, że dziennie na świecie przybywa ponad MILION nowych stron internetowych? Jak odnaleźć się w tym cybernetycznym świecie, a co ważniejsze, jak zrobić, abyś Ty został zauważony? Gary krok po kroku wprowadza Cię do świata Internetu i serwisów społecznościowych, szczególny nacisk kładąc na natywne języki, którym posługują się użytkownicy poszczególnych portali. Pozycja OBOWIĄZKOWA dla kogoś, kto poważnie podchodzi o publikowania treści we współczesnym Internecie.
Michał JaworskiBloger
Więcej Niż Zdrowe Odżywianie