Sprawdź konkurs!
/ Artykuł / Najlepsza książka o zdrowym odżywianiu + konkurs z nagrodami

Najlepsza książka o zdrowym odżywianiu + konkurs z nagrodami

Michał Jaworski on 21 stycznia 2019 - 06:00 in Artykuł, Zdrowe odżywianie, Dieta

Myśl o napisaniu własnej książki o zdrowym odżywianiu pojawiła się już kilka lat temu, gdy okazało się, że nasze metody zmiany odżywiania sprawdzają się również u innych. Jednak trzeba było aż 4 lat prowadzenia bloga i zbierania doświadczeń, aby mieć pewność, że powstanie naprawdę najlepsza książka o zdrowym odżywianiu. Właśnie nad nią pracujemy, a Ciebie zapraszamy do konkursu na jej tytuł. W konkursie będzie można wygrać kupon do Empiku (100 zł) oraz pierwszy egzemplarz książki, oczywiście z naszą dedykacją.

Wszystkie mądre książki …

Przez ostatnie 6 lat przez nasze ręce przewinęło się ponad 100 książek o zdrowym stylu życia. Jesteśmy naprawdę zdumieni złożonością zagadnień i różnorodnością tematów w nich omawianych.

Jednym z pierwszych i najbardziej oczywistych wyborów są książki ze zdrowymi przepisami. Dalej, gdy chcemy wiedzieć nie tylko co, ale dlaczego coś jest zdrowe, to sięgamy po poradniki rozkładające na czynniki pierwsze wpływ poszczególnych składników odżywczych na zdrowie człowieka.

Jednak to jest zaledwie początek ogromu wiedzy, jaki na temat zdrowego odżywiania można pozyskać z książek. Okazuje się bowiem, że poprawy zdrowia można oczekiwać nie tylko zdrowo jedząc, ale również w odpowiedni sposób powstrzymując się od jedzenia, poprzez posty oczyszczające, uruchamiające naturalne mechanizmy regeneracji organizmu.

Jak już przeczytasz kilka takich książek

i zaczniesz stosować w swojej kuchni porady, szybko przekonasz się, że to co działa na jednych w Twoim przypadku może przynosić zupełnie odmienne efekty. Dlaczego? Bo nie ma jednej uniwersalnej, idealnej dla każdego diety i przy wdrażaniu zmian trzeba wziąć pod uwagę Twoje genetycznie uwarunkowane predyspozycje, określane jako typy metaboliczne lub konstytucji. Te ostatnie zdefiniowane zostały w tradycyjnej medycynie chińskiej.

A wiesz co jest najgorsze? Że będąc już mądrzejszym o dziesiątki bardzo wartościowych książek o zdrowym odżywianiu i przerobieniu różnych diet i terapii oczyszczających, po jakimś czasie bardzo często wracasz do starych przyzwyczajeń żywieniowych. Dlaczego? Bo dla większości z nas to są krótkookresowe zrywy nie prowadzące do trwałych zmian nawyków żywieniowych.

Większość z nas dokładnie wie, co jest zdrowe, a jakie zachowanie żywieniowe nie służy zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Jak to się dzieje, że świadomie robimy sobie krzywdę? Dlaczego po kilku tygodniach lub miesiącach stosowania zdrowej diety wracamy do złych nawyków?

Odpowiedzi na te pytania trzeba szukać w pozycjach z dziedziny psychologii odżywiania i psychodietetyki. Okazuje się, że zachowania wyniesione z domu rodzinnego, społeczno-integracyjna rola wspólnego biesiadowania oraz brak wiedzy w zakresie skutecznego przebudowywania istniejących nawyków, boleśnie sprowadzają nasze zrywy to punktu wyjścia.

Najlepsza książka o zdrowym odżywianiu.

Mając na uwadze złożoność tematu zdrowego odżywiania i trudności z jakimi wiąże się jego trwałe wdrożenie powstała myśl, aby napisać książkę, która łączy bezmiar dostępnej teoretycznej wiedzy z praktycznymi wskazówkami, jak krok po kroku je u siebie wdrożyć. Książkę, która uwzględnia nie tylko dostępną najnowszą wiedzę, ale daje również gotowy plan jak ją użyć, aby już po kilku tygodniach, a może nawet dniach poczuć na własnej skórze, jak świetnie można się czuć zmieniając, a czasem tylko lekko modyfikując swój jadłospis.

Ale to nie wszystko.

Marzy nam się, aby dzięki tej książce zmiany, które wprowadzisz, na stałe zagościły w Twoim życiu. Każdy z nas chce być zdrowy i czuć się dobrze, dlatego szukamy wiedzy, podglądamy osoby, którym to się udaje. Jesteśmy zachwyceni, gdy wprowadzone zmiany powodują, że czujemy się lżej, mamy więcej energii, stabilizuje się nam waga lub ustępują objawy chorób, z którymi się zmagamy. Jednak jako ludzie bardzo szybko przyzwyczajamy się do lepszego samopoczucia i po kilku tygodniach traktujemy je jako oczywiste. Łatwo wtedy o powrót do niezdrowych zachowań, bo to przecież tylko ten jeden raz, na którym się najczęściej nie kończy.

Dlatego jednym z kluczowych celów jaki stawiamy przed tą książką jest sprawienie, aby dzięki niej zdrowe odżywianie stało się Twoim nowym stylem życia. Nie chwilowym zrywem, który być może działa, ale jest nieintuicyjny, niepraktyczny i w konsekwencji niemożliwy do utrzymania przez dłuższy czas. Aby to osiągnąć chcemy naszą książkę wypełnić praktycznymi wskazówkami przetestowanymi nie tylko przez naszą rodzinę, ale również przez setki kursantów, którzy nam zaufali i pod naszym okiem przeszli żywieniową metamorfozę.

Jest to możliwe dzięki połączeniu merytorycznej wiedzy dającej Ci swobodę w dopasowywaniu proponowanych jadłospisów pod Twoje konkretne potrzeby. Do tego należy dodać praktyczne wskazówki, dzięki którym skrócisz czas spędzony w kuchni i sprawisz, że przygotowywanie posiłków stanie się przyjemnością. Całość należy spiąć klamrą z obszaru psychodietetyki, dzięki której zrozumiesz dlaczego, pomimo tego, że wiesz co jest zdrowe i co Ci służy, prędzej czy później zbaczasz ze zdrowej drogi i dowiesz się, jak temu przeciwdziałać.

Chcąc mieć pewność, że książka którą piszemy ułatwi wdrażanie zdrowego odżywiania

jak największej ilości osób, powstała grupa Więcej Niż Zdrowe Odżywianie – kulisy książki, gdzie można obserwować postępy prac nad naszą książką. Dodatkowo będąc członkiem tej grupy możesz mieć wpływ na jej treść. Zapraszamy, ciągle możesz do niej dołączyć!

Zaczęliśmy od stworzenia z naszymi czytelnikami listy zagadnień do opracowania w książce. Okazało się, że jest ich tak wiele, że z łatwością dałoby się nimi wypełnić co najmniej 3 książki, dlatego ich omawianie musieliśmy podzielić na etapy.

W pierwszej kolejności powstaje książka wprowadzająca do zdrowego odżywiania, budująca fundamenty wiedzy i zdrowe nawyki umożliwiające trwałą zmianę stylu życia. Książka ma być praktycznym przewodnikiem, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces zmiany, dzięki której zdrowe odżywianie na stale zagości w Twoim życiu. Nie chodzi tu o krótkotrwałe zrywy, ale długoterminową, przemyślaną i zaplanowaną strategię, która spowoduje, że już nie będziesz chcieć wracać do starych niezdrowych nawyków.

 

Najlepsza książka o zdrowym odżywianiu + konkurs z nagrodami

Najlepsza książka o zdrowym odżywianiu + konkurs z nagrodami

Na bazie tych założeń i dyskusji na grupie Więcej Niż Zdrowe Odżywianie – kulisy książki powstał poniższy spis treści naszej książki o zdrowym odżywianiu:

SPIS TREŚCI:

1. Jak się przełamać i od czego zacząć zdrowe odżywianie.

Jak się przygotować i zmotywować.
Czego unikać, gdy zaczynamy wchodzić na tę dobrą drogę.
Jak zmotywować całą rodzinę (dzieci, partner) do zdrowego odżywiania.
Jak poprosić o wsparcie najbliższych/rodziców staruszków, którzy wciskają niezdrowe jedzenie.
Przygotowywanie owoców i warzyw do dalszego przechowywania i obróbki.
Lista niezdrowych produktów, które na początku łatwo można wyeliminować wraz z zamiennikami.
Lista produktów zalecanych.

2. Najważniejsze zasady zdrowego odżywiania.

Woda źródłem życiodajnej energii.
Gęstość odżywcza – jak nie musieć liczyć kalorii i być dobrze odżywionym (przykłady).
Dobroczynna moc kiszonek.
Optymalna pora posiłku i wielkość porcji.

3. Zdrowe zakupy, na co zwracać uwagę.

Jak sprawdzić, czy żywność, którą kupuję jest chemiczna czy nie.
Które składniki poszczególnych produktów, zwłaszcza „free from” (bez glutenu, bez laktozy, z obniżoną zawartością cukru) są szkodliwe dla naszego zdrowia.
Podręczna ściąga z czytania etykiet. Których E całkowicie unikać.
Jak odżywiać się zdrowo i nie wydawać więcej pieniędzy.
Po co i jak samodzielnie uprawiać kiełki.
Sezonowość produktów – co kupować w różnych porach roku. Jak zachować je na zimę.

4. Łączenie pokarmów i komponowanie posiłków.

Co z czym łączyć i w jakich proporcjach, a jakich połączeń lepiej unikać i dlaczego.
Tabela pokarmów z kategoryzacja: węglowodany, białka, tłuszcze.
Typy metaboliczne i optymalne proporcje białek, węglowodanów i tłuszczów.
Planowanie posiłków, tygodniowy jadłospis z listą zakupów.
Jadłospisy wegetariańskie i wegańskie (wszystkie bez pszenicy bez nabiału i bez białego cukru).
Jadłospisy dla “wszystkożerców”.

5. Dobroczynne zioła na wyciągnięcie ręki.

Zioła naszej kuchni – więcej smaku i mniej soli.
Co, kiedy, dlaczego i jak nie przedawkować.
O jakiej porze jaka herbata czy czerwona lepiej rano czy zielona czy może rumianek lub czystek, itd.
Tabelka z nazwą zioła i na co działa, ale na co np. nie wskazana (kto powinien uważać).

6. Aktywność fizyczna – fundament nowej piramidy odżywiania i Twojego zdrowia.

7. Baza przepisów.

Wybór najlepszych przepisów z bloga z podaniem linków. Na śniadania, obiady i kolacje.
Łatwe i szybkie przekąski, które można by zrobić na wieczór do filmu.
Przepisy na zdrowe chleby i zdrowe łakocie; sprawdzone i nietrudne w przygotowaniu, bez wyszukanych lub niedostępnych na prowincji składników.

Zdrowe nawyki – nasze codzienne rytuały żywieniowe (w tabelkach jako notatki uzupełniające treść).

Konkurs na tytuł dla naszej książki!

Spis treści do książki już mamy, prace nad jej pisaniem rozpoczęte, ale nie mamy jeszcze dla niej godnego tytułu. Dlatego już teraz ogłaszamy konkurs na tytuł dla naszej, mam nadzieję, najlepszej książki o zdrowym odżywianiu. Propozycję tytułu proszę zamieszczać w komentarzu do tego wpisu. Dodatkowo możesz napisać dlaczego wg Ciebie ten tytuł będzie najlepiej oddawał zawartość i przesłanie tej książki.

Osoba, której propozycja zwycięży otrzyma kupon do sieci sklepów Empik na kwotę 100 PLN i pierwszy egzemplarz książki z naszą dedykacją.

Dodatkowo napiszcie w komentarzu co myślicie o tej zawartości książki. Czy są jeszcze inne elementy, o których chcielibyście tam przeczytać? Jakie jeszcze pytania chodzą Wam po głowie?

Na propozycje tytułu książki czekamy 2 miesiące od daty publikacji tego wpisu.

ZAPRASZAMY!!

55 SKOMENTUJ

Wyślij swoją wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 Komentarze
 • 21 stycznia 2019

  “Szanowne zdrowie…”. To pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy. Ponieważ Wasz pomysł na zdrowe odżywianie powstał wtedy, kiedy zetknęliście się z chorobą dzieci lub własną. Sami postanowiliście poszukać takich odżywczych pokarmów, które postawią Was na nogi. Mówicie o zdrowym odżywianiu z takim entuzjazmem , że człowiek uczy się od Was szacunku do samego siebie, do swojego organizmu. Mam nadzieję, że znajdziecie tę swoją PEREŁKĘ.

  Bogusia Kocur
  Odpowiedz
  • 11 lutego 2020

   Osobiscie lubie prostote i dobre skojarzenia, zarowno z ludzmi jak i z fakrtami 😉
   Zatem nie bede oryginalna i jako tytul obstawiam “Wiecej niz zdrowe odzywianie”…
   No chyba, ze juz ksiazka jest 😉

   Odpowiedz
 • 21 stycznia 2019

  Jak dla mnie wybór jest jasny i oczywisty – “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” 🙂 Nazwa Waszego bloga już tak pięknie się przyjęła, że teraz może być tytułem książki. I będzie opisywać to co jest na blogu, wszak będzie to książka nie tylko o odżywianiu 😉

  Beata
  Odpowiedz
 • 21 stycznia 2019

  “Jeść, by żyć czy żyć, by jeść ” . Dlaczego? Bo kazdy z 7 punktów mowi mi, by jeść! A dlaczego nie mozna żyć, by jeść zdrowo? Tak właśnie widze wasz blog. Jako drogę, by zyc i jesc zdrowo, a nawet więcej!

  Patrycja
  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2019

  Proponuje tytuł: Więcej niż zdrowe odżywianie.
  Wasz blog ma już tak dużą markę, że książka też musi mieć taki tytuł.
  Każdy kto ja zobaczy, sięgnie po nią, bo skojarzy ją z Wami i z Waszą jakością.

  Aszu
  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2019

  ”Kod do zdrowego odżywiania”

  Swietłana
  Odpowiedz
 • 22 stycznia 2019

  “Sztuka zdrowia na talerzu- jedyny poradnik dla chcacych byc zdrowymi “

  Sylwester
  Odpowiedz
 • 23 stycznia 2019

  Tytul dla książki: Słodycz zdrowia – wiedza w pigułce. Więcej niż zdrowe odżywianie.
  Spis treści bardzo mi się podoba, dodalabym sekcję o odżywianiu dzieci od malenkosci, sama jestem młodą mamą i chętnie przeczytalabym gotowe “recepty” na to jak kierować odzywianiem mojego dziecka aby np jak najdłużej zachowało odporność po zakończeniu karmienia piersią.

  Maria
  Odpowiedz
  • 25 stycznia 2019

   “Michał i Tatiana – oni wiedzą wszystko?!
   (poradnik zdrowego odżywiania a nawet więcej…)”
   tytuł może trochę przydługi ale …. intrygujacy by siegnąć po książkę,
   pozdrawiam cieplutko

   Bożena Kamińska
   Odpowiedz
 • 25 stycznia 2019

  Tytuł: Zdrowo można ? Można !

  Beata
  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2019

  “Zdrowo jesz zdrowo żyjesz”

  Baśka
  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2019

  Ja również uważam, że nazwa Waszego bloga “Więcej niż zdrowe odżywianie ” jest najlepszym tytułem dla tej książki. Jest to dla mnie tak oczywiste, że nawet nie musiałam się zastanawiać.
  Małgorzata

  Małgorzata
  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2019

  Super się zapowiada. Właściwie to Wy postawiliście kropkę nad i w momencie kiedy przechodziłem na diete roślinną kilka lat temu. Wiem że teraz jest to bardzo modne ale może warto rozszerzyć o osobny rozdział na temat diety wegetariańskiej bo ona jest najbardziej popularna. Z tego też pewnie wynikają rożne mity i niedomówienia. Rozdział poświęcony temu zagadnieniu na pewno pozwoli uniknąć wielu błędów z tym związanych
  Trzymam kciuku za sukces całego projektu

  Jarosław Cerba
  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2019

  Tytuł książki może być tylko jeden: “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie”
  Ta nazwa jest tak pieknie wypromowana i mówi wszystko o tym co robicie. Proszę nie ulegajcie sugestiom i zostawcie tytuł książki taki sam jak nazwa bloga. Z marketingowego punktu widzenia i sprzedażowego to też ma sens ale to już pewnie wiecie 😉

  Jarek
  Odpowiedz
  • 25 stycznia 2019

   Mnie także ten tytuł przyszedł do głowy w pierwszej kolejności

   Gabriela Kuchmistrz
   Odpowiedz
 • 27 stycznia 2019

  W zdrowym ciele zdrowy duch – poradnik Tatiany i Michała

  Anna
  Odpowiedz
 • 28 stycznia 2019

  Cześć, “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” jest dla przekonujące jako tytuł: dołączam się do poprzedników.
  Jeśli myślicie, żeby w przyszłości – a warto – pojawiły się kolejne tytuły Waszego autorstwa, proponuję tytuł:
  “DROGA DO ZDROWIA – Praktycznie o Zdrowym Odżywianiu”

  Bo piszecie o praktycznych aspektach zagadnienia, chcecie dać ludziom sprawdzone metody utrzymania lub przywrócenia zdrowia za pomocą odżywiania. Bo – jak rozumiem – będzie konkretnie i na temat a nie teoretycznie i ogólnie.
  Bardzo podoba mi się koncepcja tej książki. Powodzenia. Pozdrowienia

  Agnieszka
  Odpowiedz
 • 29 stycznia 2019

  Moje propozycje tytulow:
  1?IDZ PRZEZ SWIAT ODZYWIAJAC SIE ZDROWO I KOLOROWO
  2?PIEKNA(y) I ZDROWA(y) ZE ZDROWYM ODZYWIANIEM.
  3?KULINARNA PODROZ ZE ZDROWYM ODZYWIANIEM Z MICHALEM I TATIANA.
  Beata Celejewska.

  Beata
  Odpowiedz
 • 29 stycznia 2019

  A ja proponuję:
  1. “Więcej niż zdrowe odżywianie – kompendium wiedzy”
  2. “Najlepsza książka Tatiany i Michała” 🙂
  Pozdrawiam gorąco i podziwiam Waszą pasję

  Daga
  Odpowiedz
 • 30 stycznia 2019

  Proponuję tytuł: Zdrowotnik – praktyczny poradnik jak odzyskać siły witalne i osiągnąć pełnię zdrowia.

  Beata
  Odpowiedz
 • 2 lutego 2019

  Moje propozycje:
  1)Zdrowa żywność i zdrowe nawyki żywieniowe -co i jak jadać aby być zdrowym i radosnym
  2)Co jeść i jak jeść by być w dobrej formie przez długie lata
  3)Co jeść i jak żyć by zdrowym być
  4)Jemy w zgodzie z naturą
  5)Zamiast sobie odmawiać zadbaj o prawidłowa dietę!

  Lucyna
  Odpowiedz
 • 11 lutego 2019

  0) Glodni zdrowia
  1) Przepis na zdrowie
  2) Jedz, by zyc dlugo
  3) Moc ukryta w jedzeniu
  4) Zdrowie na widelcu
  5)Zycie na zdrowo
  6)Swiadomie zycie/ Swiadome odzywanie
  7) Ksiazka do zjedzenia
  8)Zielone tez da sie zjesc
  9)Pyszno-zdrowe zycie
  10) Przepisy na zdrowie!
  11) W droge ku zdrowiu
  12) Dzika strona zywienia

  Joanna
  Odpowiedz
  • 15 lutego 2019

   Dziękuję za propozycje – robi się ciekawie 🙂

   Michał Jaworski
   Odpowiedz
   • 25 lutego 2019

    Tytuł jest jasny Więcej Niż Zdrowe Odżywianie ?

    Ryszard
    Odpowiedz
 • 15 lutego 2019

  Dzięki Joasia za taką ilość propozycji – robi się naprawdę ciekawie 🙂

  Michał Jaworski
  Odpowiedz
 • 21 lutego 2019

  – Więcej wiem-zdrowiej zjem
  – Od teraz wiem co jem – przewodnik Tatiany i Michała z bloga więcej niż zdrowe odżywianie
  – Bogactwo ŻYCIa-więcEj niż zdrowe OdŻYWIAnie
  – W Odżywianiu terapia

  Agnieszka Goniowska
  Odpowiedz
  • 25 lutego 2019

   opcja 1 „Nawyki a zdrowe odżywianie”
   Jak praca nad nimi spowoduje, że nie będziesz na diecie
   opcja 2 „Nawyki a zdrowe odżywianie”
   holistyczne podejście do odżywiania

   Moja propozycja to: tytuł przewodni wraz z podtytułem. Poniewaz uwazam, że zdrowe odżywianie to koncepcja na życie, nie jest to dieta oraz trzymanie się przepisów i tabeli kalorycznych. To złożony proces, ktory zaczyna sie w glowie i polega na rozumieniu potrzeby dbania o swoje ciało, poprzez dostarczanie mu energii przez zdrowe posiłki, aktywność fizyczna oraz relaksację. Natomiast proces związany z planowaniem, zakupami oraz przygotowywaniem posiłków, to już kwestia nawyków, które trzeba poznać i przepracować. Z czasem przejdą w automatyzm, który potem nazwiemy zdrowym odżywianiem.

   Kornelia
   Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  Zdrowo kolorowo
  Pozdrawiam 🙂

  Dorota
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  Kalejdoskop zdrowego życia ,
  Jak smakuje zdrowie???- w podróży dookoła talerza,
  Na zdrowie !!!!,
  Jak smakuje zdrowie???

  Estera
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  “Pigułka zdrowia” lub “Zdrowie w pigułce” Takie tytuły mi się nasunęły, czyli wszystko to co jemy to nasza pigułka, no a pigułki łykamy , aby być zdrowym.

  Irenka
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  ” Ratownik Zdrowia” ponieważ informacje zawarte w książce mają za zadanie prowadzić nas w tym kierunku, w kierunku poprawy naszego zdrowia czyli jest to dla nas czytelników ratunek!

  Małgorzata Buras
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  Tytuł : Zdrowe odżywianie dla każdego ?

  Pokolorowanakredka
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  Szczęśliwe jedzenie według Jaworskich” – pozdrawiam i czekam na nagrodę:))

  Kinga
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  A ja już myślałam, że będzie taki: “Najlepsza książka o zdrowym odżywianiu” i tego się będę trzymać:)
  Inne propozycje:
  “Jak jeść, aby zdrowo żyć”, “Zdrowe odżywianie dla każdego”, “Vademecum zdrowego odżywiania”, “Zdrowe odżywianie – Twój nowy styl życia”.
  Ja już się nie mogę doczekać, zapowiada się perełka w morzu książek o dietach itp.

  Gosia
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  “Potrawy Długowieczności”
  Myślę że ten tytuł odpowiadałby do całego setna tej książki, bo właśnie o to chodzi żeby dzięki zdrowemu odżywianiu żyć zdrowo i bardzo długo. Pozdrawiam serdecznie

  Anna
  Odpowiedz
  • 25 lutego 2019

   ,, szlachetne zdrowie- ta książka Ci o tym powie”

   Morawiec
   Odpowiedz
  • 25 lutego 2019

   Proponuję trzy tytuły, które moim zdaniem oddają “sedno” zawartości Waszej książki oraz dlatego, iż po zakupieniu będzie ona Naszą książką, z którą nie będziemy się rozstawać na krok by osiągnąć i utrzymać upragnione zdrowie:
   “Twoja metamorfoza ku zdrowiu”, “Małymi krokami ku zdrowiu” lub “Krok po kroku do zdrowia”.
   Pozdrawiam
   Dorota

   Dorota
   Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  1.Chcę, potrafię, Mogę – jeść i cieszyć się życiem.
  2. Zdrowie w kawałku dania.
  3. Nie odwlekam- zdrowie to moja decyzja.

  Milena
  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  Ja proponuję: Holistycznie ku zdrowiu, czyli więcej niż odżywianie.

  Odpowiedz
 • 25 lutego 2019

  Moja propozycja na tytuł książki to: “Najlepiej zdrowie !

  Alicja
  Odpowiedz
 • 26 lutego 2019

  “Dieta bez toksyn” lub “Jedz bez toksyn” Takie 2 nazwy wpadły mi do głowy 🙂

  Andrzej
  Odpowiedz
 • 26 lutego 2019

  Encyklopedia zdrowego odżywiania Tatiany i Michała.
  I Ty możesz mieć wpływ na zdrowie…
  Wybór jest prosty ! Postaw na zdrowie.
  Wszystko w twoich rękach, zadbaj o zdrowie.
  Dary natury, głębią smaków.
  Poezja smaków na zdrowo.
  Nie zmarnuj szansy życie masz jedno! Poradnik racjonalnego odżywiania.

  Paula
  Odpowiedz
 • 26 lutego 2019

  “AFEKTYWNY TALERZ” – Afektywny, czyli emocjonalny, psychiczny, uczuciowy). Do tego ma w wyrazie “AFE- KTYWNY” , co nasz mózg odczyta jako pełen EFEKTÓW, AKTYWNY w naszym przypadku szerszy niż tylko jedzenie. W naszym przypadku JEDZENIE – to TALERZ.Serdeczności 🙂

  Ewa J.
  Odpowiedz
 • 27 lutego 2019

  mnie sie najbardziej podoba 1)Wiecej niz zdrowe odzywianie pod okiem Tatiany i Michała
  2) Zamieniam strach na zdrowie dziekiT.M,Jaworskim
  3)Zdrowe odzywianie i cos wiecej
  4)Jem bo lubie decydowac jak Tatiana i Michał
  5)Myslisz ze wiesz ja czytam tez poradnik Taiany i Michała Jaworskich
  6)Zatrzymać czas, radosc i smak paradnik Tatiany i Michała
  7)po co chorowac wystarczy zdrowo gotowac jak Tatiana i Michał
  8)Zdrowa woda kasza brokuł TATIANA I MICHAŁ znaja sposob

  Jadwiga
  Odpowiedz
 • 27 lutego 2019

  Moja propozycje na tytuł:
  ” WIĘCEJ WIESZ< ZDROWIEJ ŻYJESZ," albo
  "NAJLEPSZYM LEKARZEM JEST ORGANIZM" albo
  "TYLKO WIEDZA DAJE ZDROWIE"

  Grażyna
  Odpowiedz
 • 28 lutego 2019

  Moja propozycja na tytul:
  IDZ PRZEZ ZYCIE ZE ZDROWYM ODZYWIANIEM.

  Beata Celejewska
  Odpowiedz
 • 28 lutego 2019

  Moje tytuly:
  1.
  WIECEJ NIZ ZDROWE ODZYWIANIE- TWOJA DROGA DO ZDROWIA.

  Beata Celejewska
  Odpowiedz
 • 2 marca 2019

  Moje propozycje na TYTUŁ KSIĄZKI:
  1. Zdrowe jedzenie może smakować. Tatiany i Michała filozofia żywieniowa
  2. Jeść odpowiedzialnie. podtytuł: Zdrowo, twórczo, z pasją.
  3. Książka zmieniająca życie. podtytuł: Wiecej niż zdrowe odzywianie.
  4. Odrzuć diety, jedz odpowiedzialnie. podtytuł: Tatiany i Michała doświadczenia i przemyślenia.
  5. Rozkosze podniebienia a zdrowie.
  6. Więcej niż zdrowe odżywianie. podtytuł: Z doświadczeń Tatiany i Michała.
  7. Zdrowie na talerzu Tatiany i Michała,

  Ewa
  Odpowiedz
 • 3 marca 2019

  Wczoraj przesłałam kilka propozycji na tytuł. Nie widzę ich w komentarzach.
  Dzisiaj jeszcze dorzucę nowe przemyslenia co do tytułu tej najlepszej książki o zdrowym odżywianiu. I właściwie, dlaczego nie miałby być taki własnie tytuł
  :” Najlepsza książka o zdrowym odzywianiu”.
  O tym, że najlepsza , poświadczyć mogą wpisy, recenzje i doświadczenia uczestników kursów Tatiany i Michała, czytelnicy bloga i wszyscy, którym ten wspaniały Duet pomógł zmienić nawyki żywieniowe, zrzucić kilogramy, wrócic do zdrowia i zyskać innego siebie.

  Ewa Łozowska
  Odpowiedz
 • 3 marca 2019

  I jeszcze kolejny pomysł na tytuł:
  PYSZNIE, ZDROWO, KOLOROWO, czyli najlepsza ksiązka o zdrowym odżywianiu
  Lub PYSZNIE, ZDROWO, KOLOROWO, czyli kompedium widzy o zdrowym odżywianiu
  lub: PYSZNIE, ZDROWO, KOLOROWO, czyli Tatiany i Michała sprawdzona strategia zmiany stylu życia.

  Odpowiedz
 • 4 marca 2019

  Więcej wiem-zdrowiej zjem
  Od teraz wiem co jem – przewodnik Tatiany i Michała z bloga więcej niż zdrowe odżywianie
  Bogactwo ŻYCIa-więcEj niż zdrowe OdŻYWIAnie
  W Odżywianiu terapia

  Agnieszka
  Odpowiedz
 • 23 marca 2019

  1) Zdrowie w Twoich rękach
  2) Zdrowe życie od A do Z
  3) Pigułka zdrowia i dobrych nawyków
  4) Żyj w zdrowiu, nie w chorobie
  5) Uzdrawiająca moc jedzenia. Poradnik zdrowego życia
  6) Encyklopedia zdrowego życia
  7) W zdrowym ciele zdrowy duch
  8) Zdrowie smakuje najlepiej
  9) Posmakuj zdrowia
  10) Mam apetyt na zdrowie, czyli poradnik zdrowego życia
  11) Jak okiełznać apetyt na zdrowie, czyli poradnik zdrowego życia
  12) Smakujmy zdrowie

  Paulina
  Odpowiedz
  • 24 marca 2019

   Dziękuję Paulina za mnóstwo propozycji! 🙂

   Michał Jaworski
   Odpowiedz
 • 25 marca 2019

  Do 3 razy sztuka… może tym razem przejdzie mi komentarz 🙂
  Jako propozycja nr 1 tytułu to pomysł mojej kreatywnej nastolatki:

  * “Tatiano i Michale powiedzcie przecie – jak żyć zdrowo na tym świecie? ”
  lub wersja 2 “Tatiana i Michał powiedzą Ci przecie, jak żyć zdrowo na tym świecie”

  Pozostałe to:
  * “No to…zdrowie!”
  * “W zdrowym ciele – zdrowe ziele czyli jak żyć zdrowo” (zdrowe ziele czyli zielone warzywka – żeby nie było nieporozumień 😀 )
  * “”Zdrowie dla każdego” albo “Komu zdrowie?”
  * “Z Jaworskimi (lub T i M) w zdrową stronę życia”
  * “Zdrowo i kolorowo czyli poradnik zdrowego odżywiania dla każdego”

  Monika
  Odpowiedz
 • 28 marca 2019

  Poradnik jak zdobyć najcenniejszą inwestycję jaką jest zdrowie.

  Paula
  Odpowiedz
Więcej Niż Zdrowe Odżywianie