Sprawdź konkurs!
/ Podcast / WNZO 055: Czy antykoncepcja naturalna jest skuteczna?

WNZO 055: Czy antykoncepcja naturalna jest skuteczna?

Michał Jaworski on 19 grudnia 2016 - 06:00 in Podcast, Zdrowe odżywianie, Dieta

Wiele osób słysząc termin antykoncepcja naturalna delikatnie uśmiecha się pod nosem… Jedni być może na myśl o tym z czym sam termin się wiąże, drudzy na myśl jej rzekomej wątpliwej skuteczności. Uśmiech niedowiarków jednak zamieni się w zdumienie, gdy dowiedzą się, że antykoncepcja naturalna nie istnieje. Natura bowiem nie przewidziała świadomego działania na rzecz niepoczęcia potomstwa. Byłoby to wbrew fundamentalnej potrzebie podtrzymania i przedłużenia gatunku

O czym w takim razie będzie dzisiejszy podcast? Będzie o naturalnych metodach planowania rodziny. Termin jest bardzo szeroki i zawiera zagadnienia począwszy od przygotowania się do poczęcia potomstwa, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Dalej poprzez jego poczęcie i urodzenie, a skończywszy na stworzeniu warunków do optymalnego jego wychowania.

A wszystko w zgodzie z naturą, a wszystko w zgodzie z naturalnymi cyklami funkcjonowania człowieka, jego otoczenia i świata.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

 • Czym jest Naturalne Planowanie Rodziny (NPR).
 • Jakie pary najczęściej decydują się na stosowanie NPR.
 • Czym jest ekologiczna koncepcja czystego łona.
 • Czystość organizmu a poczęcie i urodzenie zdrowego dziecka.
 • Czy istnieje naturalna antykoncepcja.
 • Jaka jest skuteczność NPR.
 • Ile niepłodnych dni można zaobserwować w trakcie jednego cyklu.
 • Czy NPR można nauczyć się samodzielnie.
 • Czy stosując NPR można wpłynąć na płeć dziecka.

Antykoncepcja naturalna – transkrypt

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robię już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze z sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – antykoncepcja naturalna

Jeżeli chcesz mi jakoś podziękować, to najlepsze dla mnie będzie pozostawienie przez Ciebie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

Notatki do tego odcinka podcastu:

Źródła informacji

Możesz być na bieżąco z tym, co się dzieje na blogu – zapisz się na newsletter – okienko poniżej. Raz w tygodniu otrzymasz maila z linkami do nowych artykułów bezpośrednio na Twoją skrzynkę pocztową 🙂

 

1 SKOMENTUJ

Wyślij swoją wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 Komentarze
 • 19 grudnia 2016

  Mogę śmiało powiedzieć że korzystamy z mężem z naturalnej antykoncepcji od lat. Jednak może nie z przesłanek ideologicznych a bardziej z lenistwa 🙂 prezerwatywy użyliśmy może raz czy 2 razy przez te wszystkie lata ale za każdym razem nie byliśmy przekonani. Ja tabletek chormonalnych brać nie chce żeby jeszcze się truć to samo tyczy się implantu. Spirala – jestem dużą przeciwniczką. Wkładka do maciczna tez mnie nie przekonuje.

  Rybka
  Odpowiedz
Więcej Niż Zdrowe Odżywianie