Zupa buraczkowa z czerwoną kapustą, komosą i kokosem

Mamy przedwiośnie. Trochę słońca, więcej chmur. Można już popracować w ogrodzie. Zupa buraczkowa ma piękny, ciepły kolor i do tego wyśmienicie smakuje. Ale to nie tak, że ona tylko doskonale smakuje. Dla mnie zupa z buraków w ponure dni działa bardzo rozweselająco.

Składniki na zupę buraczkową z czerwoną kapustą, komosą i kokosem:

  • 750 ml wody
  • plaster selera
  • 1 burak
  • 1 mała marchewki
  • 1 cebula
  • 0,5 szklanki kapusty czerwonej
  • 10 cm pora
  • sól do smaku (płaska łyżeczka)
  • 1 łyżeczka lubczyku
  • 0,5 łyżeczki macierzanki
  • po szczypcie kozieradki i kurkumy
  • 3 ziarna ziela angielskiego
  • 1 liść laurowy
  • 50 ml mleka kokosowego
  • sok z 0,5 cytryny
  • 6 łyżek komosy ryżowej + 200 ml wody

Komosę ugotuj osobno. Na początek wypłucz ją na pod bieżącą wodą. Gotuj na małym ogniu 10 minut od zagotowania. Następnie wyłącz gaz i przykryj garnek ścierką na 10 minut, aby komosa „doszła”.

Seler, buraki, cebulę, kapustę pokrój na małą kostkę. Marchewkę i pora pokrój na krążki. Wrzucaj na wrzątek w kolejności krojenia. Dodaj przyprawy i gotuj 15 minut. Następnie dodaj mleko kokosowe i zagotuj. Przed zjedzeniem zupy dodaj sok z cytryny i zamieszaj.

Komosę nałóż na talerz razem zupą. W ten sposób zupa jest smaczniejsza, ponieważ wyraźnie czuć pyszne ziarenka komosy ugotowanej osobno.

Zupa będzie gęsta, dlatego jeśli preferujesz rzadszą, po ugotowaniu odejmij nieco warzyw, albo dodaj wody.

Zupa buraczkowa z czerwoną kapustą, komosą i kokosem
Zupa buraczkowa z czerwoną kapustą, komosą i kokosem

Porcja dla 2 osób.

UWAGA!

Zupa buraczkowa z czerwoną kapustą, komosą i kokosem doskonale sprawdzi się w ramach jaglanego detoksu.

Jeżeli jeszcze takiej diety nie przechodziłeś lub masz wątpliwości, czy na takiej diecie można odżywiać się zdrowo i smacznie, to zapraszamy pod link, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat programu Jaglany Detoks w 2 tygodnie.

ZAPRASZAMY!

Teraz czuję się wspaniale - lekka i w pełni sił, moje ciało jest nieco szczuplejsze. Ciało czuje się po prostu tak witalnie jak na żadnej innej diecie. Jednocześnie podczas diety nie czułam się w ogóle głodna. Najbardziej podobała mi się różnorodność i prostota dań proponowanych w jadłospisach. Bardzo fajnie uporządkowały się moje nawyki żywieniowe.  Polecam taki detoks bo to czysta przyjemność, kosztowanie tak smacznych i zdrowych potraw oraz świadomość, że spożywamy tylko dania wykonane własnoręcznie jest niesamowita! Uważam że taki detoks każdy powinien przejść choć raz by ugruntować swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania.  Dziękuję Wam Tatiana i Michał za stworzenie tego wspaniałego programu detoksykacyjnego, za wasze wsparcie i to że jesteście wspaniałymi, ciepłymi, inspirującymi ludźmi 🙂

Eliza Kukawska

Muszę się przyznać, że jestem leniem kuchennym i zawsze miałam problem jaką sałatkę zrobić, lub zupę itp..., a teraz ten problem rozwiązany. Wykorzystuje tylko te produkty, które zostały przez Ciebie podane - rezultaty są. Gdy stosuję oczyszczanie, insuliny nie potrzebuję podawać, gdyż cukier jest w normie.  I straciłam kilka kg - huraaaa! Chcąc być zdrowym trzeba się samemu za siebie wziąć i żaden lekarz nic nie pomoże. Jestem przeszczęśliwa, bo w końcu mogę normalnie funkcjonować. Tak strasznie nogi mnie bolały, że po pracy nigdzie nie mogłam wyjść (do pracy ze ściśniętymi zębami musiałam iść) teraz mogę biegać. Uwielbiam słodycze, ale postanowiłam "odwrócić" się od nich i nie ciągnie mnie wcale.

Krystyna Różanska

Dlaczego warto jeść buraki czerwone?

Buraki czerwone są szczególnie cennym warzywem z uwagi na dużą zawartość betacjanów, które działają bakteriobójczo i przeciwnowotworowo. Betanina to naturalny barwnik, dzięki któremu buraki uzyskują piękną burgrundową barwę, betaina jest przeciwutleniaczem neutralizującym wolne rodniki, które są przyczyną powstawania przewlekłych stanów zapalnych prowadzących do chorób przewlekłych.

W swoim składzie mają całe spektrum witamin: A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B12, C oraz minerałów: żelazo, potas, magnez, wapń, fosfor, miedź, chlor, fluor, cynk, bor, lit, molibden, sód, mangan, kobalt.

Dodatkowo buraki czerwone są bogatym źródłem kwasu foliowego, porcja 100 gr zaspokaja 10% dziennego zapotrzebowania.

UWAGA: Bezpłatny eBook!

„Jaglany Detoks

brama do

zdrowego odżywiania”

 

A w nim:

1. Właściwe nawyki – fundamenty zdrowia.
2. Okresowe posty – pomagają czy szkodzą?
3. Jaglany Detoks – autostrada do zdrowia.
4. 6 kluczowych zasad Jaglanego Detoksu.
5. Dlaczego Jaglany Detoks jest dla Ciebie?
6. Co mówią osoby, które przeszły detoks?

Źródła informacji

Streszczenie
recipe image
Nazwa przepisu
Zupa buraczkowa z czerwoną kapustą, komosą i kokosem
Opublikowany w
Czas przygotowania
Czas gotowania