Sprawdź konkurs!
/ Podcast / WNZO 034: Witarianizm – zdrowy styl życia

WNZO 034: Witarianizm – zdrowy styl życia

Michał Jaworski on 29 lutego 2016 - 06:00 in Podcast, Zdrowe odżywianie, Dieta

Dróg do zdrowego odżywiania jest pewne tyle ile osób na ziemi – każdy ma swoją. To jest szczególnie widoczne u nas w Polsce, gdzie ludzie może po części z powodu tego, że nie bardzo mogą liczyć na skuteczną pomoc systemu świadczeń zdrowotnych, ludzie Ci często biorą sprawy w swoje ręce i szukają rozwiązań, które przyniosą rezultaty na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

Dzisiaj zapraszam Cię na przygodę z najczystszą postacią naturalnej, nieprzetworzonej diety. Zapraszam Cię na wysłuchanie wywiadu z Joanną Balaklejewską, autorką bloga ChooseLife.pl i książki Niech twoje ciało będzie twoją świątynią. Joasia od wielu lat zajmuje się zgłębianiem tajników zdrowego odżywiania a ostatnie siedem lat spędziła razem ze swoją najbliższą rodzina na diecie witariańskiej.

Na czy ta dieta polega, jak ją stosować i jakich cudownych efektów można się na niej doczekać, tego wszystkiego dowiesz się z rozmowy, którą właśnie za chwile będziesz miał przyjemność wysłuchać. Zapraszam!

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

 • Co to jest witarianizm
 • Jakich efektów zdrowotnych można się spodziewać na surowej diecie
 • Co jest najtrudniejsze podczas przechodzenia na weganizm
 • Jak będąc witarianinem radzić sobie „poza domem” –  u znajomych, w podróży, na mieście
 • Czy dieta witariańska jest polecana w polskim klimacie, szczególnie zimą
 • Czy będąc trzeba koniecznie brać suplementy
 • Czy witarianizm jest drogi
 • Jak na taki sposób odżywiania reagują lekarze
 • Przykładowy jadłospis na jeden witariański dzień

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcast

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – Witarianizm

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA: Jeżeli zdecydujesz się na zakup książki korzystając z linka umieszczonego w notatkach, ja otrzymam prowizję od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci z to dziękuję 🙂

 

1 SKOMENTUJ

Wyślij swoją wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 Komentarze
 • 9 października 2019

  Od lat wspomagam swoją dietę sokami i dzięki temu nie choruję, mam wigor i młody wygląd. Nie jestem zagorzałą fanką żadnej z diet. Uważam, że rozsądek i umiar we wszystkim każdemu wyjdzie na dobre. Soki polecam każdemu, bo są smaczne, łatwo przenikają do organizmu i są oczywiście zdrowe.

  Ewelina
  Odpowiedz
Więcej Niż Zdrowe Odżywianie