Sprawdź konkurs!
/ Podcast / WNZO 039: Aktywność fizyczna, jak zdrowo się ruszać?

WNZO 039: Aktywność fizyczna, jak zdrowo się ruszać?

Michał Jaworski on 9 maja 2016 - 06:00 in Podcast, Zdrowe odżywianie, Dieta

Od prehistorycznych czasów ludzie większość swojego życia spędzali na świeżym powietrzu. Polowali, budowali schronienia, uprawiali rośliny – wykonywali różne aktywności fizyczne. Jesteśmy stworzeni do bycia w ruchu. Dzięki ruchowi nasz organizm żyje pełnią życia i zdrowia.  Zdrowa aktywność fizyczna do jeden z filarów zdrowego stylu życia.

W większości piramid zdrowego odżywiania aktywność fizyczna stanowi jej fundament, podstawę bez której nawet najlepsza dieta nie zapewni nam długotrwałego zdrowia fizycznego i jasności umysłu.

O tym jak ważna jest aktywność fizyczna w naszym życiu i jak ćwiczyć, aby czerpać z tego jak najwięcej przyjemności rozmawiam z Darią Łukowską, dietetyczką i trenerem personalnym.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

 • Dlaczego warto uprawiać aktywność fizyczną.
 • Jak czerpać z tego przyjemność.
 • Czy ćwiczyć samodzielnie, a może pod okiem instruktora.
 • Jakie najczęstsze błędy popełniamy zaczynając ćwiczenia.
 • Jak powinna wyglądać dieta osoby ćwiczącej.
 • Czy i ewentualnie jakimi suplementami się posiłkować.
 • Jak jest rola równowagi psychicznej w spokojnym i bezstresowym życiu.
 • Jaka jest potęga snu i jak się dobrze wyspać.
 • Mini poradnik jak zacząć się ruszać.

Transkrypt podcastu – aktywność fizyczna

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – jak zdrowo się ruszać

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

2 SKOMENTUJ

Wyślij swoją wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 Komentarze
 • 10 maja 2016

  Świetne informacje. Dobrze się słucha Daria Łukowska #forma na życie. Jeśli mógłbym ze swojej strony polecić to o czym mówiła Daria to joga i medytacja zmieniają wiele. Zapewne sama się o tym przekona już niebawem:) Podoba mi się podejście całościowe. Sam zawodowo tańczę i jestem trenerem Break Dance już 16 lat gdzie ekstremalne przeciążenia są normą. I faktycznie dobra dieta i rozciąganie po treningach daje wiele. Dobrze, że jest wspomniane o śnie, oraz psychice. Te dwie rzeczy są praktycznie podstawą do dobrej sylwetki i zdrowia od wewnątrz (a nie tylko zewnętrznego wyglądu). Psychika jednak wygrywa z każdym aspektem. Bez równowagi i spokoju w głowie, nie ma możliwości zdrowia fizycznego. Dodałbym jeszcze kreatywność w ćwiczeniach fizycznych. To jest kolejny aspekt, który procentuje na naszym zdrowiu na plus. Przykładowo: taniec jest połączeniem muzyki oraz ruchu stricte technicznego jak również ekspresji luźnego wyrażania siebie. To daje sporą przewagę nad wieloma innymi dyscyplinami. Oczywiście każdy wybiera coś dla siebie  Generalnie gratuluję Daria Łukowska #forma na życie podejścia do odżywiania, ćwiczeń oraz stylu życia (22 to na serio dobra pora na sen zamiast na melanż za ścianą:). Michał Jaworski świetny podcast! Dziękuję! 🙂

  Odpowiedz
  • 10 maja 2016

   Dziękuję Michale za miłe słowa. Szczególnie przemawia do mnie argument o roli psychiki w całościowym podejściu do zdrowia – to fundament od którego trzeba zacząć. I masz rację, taniec to połączenie wszystkiego co dla ciała i ducha najlepsze – ruch, zabawa, poczucie wrażliwości, ekspresja. Jak do tego dołożysz zdrowe odżywianie, a wiem, że u Ciebie tak jest to mamy receptę na długowieczność 🙂 BTW, niebawem ukaże się mój podcast z Anonim Huczyńskim (dziarski dziadek), długowieczności będziemy się uczyć od eksperta 🙂

   Michał Jaworski
   Odpowiedz
Więcej Niż Zdrowe Odżywianie