Sprawdź konkurs!
/ Podcast / WNZO 022: Pięć dobrych książek o zdrowym odżywianiu

WNZO 022: Pięć dobrych książek o zdrowym odżywianiu

Książki o zdrowym odżywianiu
Michał Jaworski on 21 września 2015 - 06:00 in Podcast, Zdrowe odżywianie, Dieta

Książki o zdrowym odżywianiu. Gdy zaczynałem interesować się wpływem pożywienia na zdrowie i samopoczucie nie raz popadałem we frustrację próbując wybrać jakąś sensowną książkę o zdrowym odżywianiu. Z jednej strony chciałem, aby była ciekawie napisana, z drugiej oczekiwałem naukowych dowodów, że to, co jest w niej napisane jest prawdą. Ciekawa praca naukowa, napisana przystępnym językiem – to byłby ideał 🙂

Po lekturze kilkudziesięciu książek o dokładnie takiej lub zbliżonej tematyce już wiem, że taki ideał nie istnieje. Istnieje jednak wiele ciekawych pozycji o zróżnicowanym stopniu zaawansowania wiedzy o zdrowym odżywianiu, o różnych aspektach zdrowego trybu życia. Dzięki tej różnorodności każdy z nas może dopasować sobie lekturę stosownie do swojej aktualnej wiedzy i tego, na jaki poziom chce ją wynieść.

W tym krótkim jak na moje standardy podcaście dzielę się z Tobą moją opinią o pięciu z nich. Opinią o pięciu książkach, które oczywiście przeczytałem i uważam, że są godne uwagi. To pięć zupełnie innych książek, od powieści przygodowej, poprzez encyklopedie i prace naukowe, aż do trochę filozoficznego podejścia do zdrowego trybu życia.

Zapraszam.

Z tego odcinka podcastu dowiesz się:

 1. Jakie książki najbardziej lubię czytać?
 2. W jaki sposób czytam, aby jak najefektywniej pozyskiwać wiedzę?
 3. Które pięć książek o zdrowym odżywianiu polecam i dlaczego.

Transkrypt podcastu – książki o zdrowym odżywianiu

Kliknij tutaj, aby pobrać transkrypt tego odcinka podcastu

Jak możesz słuchać podcastu?


Zdecydowanie polecam ostatni sposób – słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Ja tak robią już od kilku lat i jestem z tego sposobu bardzo zadowolony. Swoje ulubione podcasty mam zawsze ze sobą i słucham w każdym miejscu i o dowolnym czasie. Polecam!

Oceń mój podcast – 5 dobrych książek o zdrowym odżywianiu

Jeżeli chcesz mi się jakoś odwdzięczyć to najlepszym dla mnie podziękowaniem będzie pozostawienie opinii w iTunes. Dzięki temu mój podcast będzie lepiej widoczny i łatwiej będę mógł docierać do nowych słuchaczy. Możesz to zrobić klikając na linka poniżej.

-> Oceń podcast “Więcej Niż Zdrowe Odżywianie” na iTunes

 

Notatki do tego odcinka podcastu:

UWAGA: Powyższe książki przeczytałem i z czystym sumieniem mogę je polecić. Jeżeli zdecydujesz się na zakup którejś z tych książek korzystając z linku podanego w notatkach otrzymam wynagrodzenie od sklepu za polecenie tej książki. Dla Ciebie nie wiąże się to z żadnym dodatkowym kosztem.

Jeżeli się zdecydujesz na taki zakup to serdecznie Ci z to dziękuję 🙂

2 SKOMENTUJ

Wyślij swoją wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 Komentarze
 • 26 lipca 2016

  Bardzo ciekawy podcast, z pewnością przeczytam polecane książki 😉 Zastanowiło mnie, co powiedziałeś na temat cholesterolu- jestem studentka medycyny i w moich książkach nadal jest jasno napisane, że to LDL przenosi ,,zły cholesterol”. Czy mógłbys podać źródła, w których jest to obalone? Chętnie się z tym zapoznam 😉

  Jaśmina
  Odpowiedz
  • 26 lipca 2016

   Cześć Jaśmina – witaj na naszym blogu! 🙂 Informacje o LDL/HLD wysłuchałem min. tutaj. Autor tych filmików zwykle podaje źródła (w tym filmie akurat nie ma), ale jak posłuchasz sobie innych jego filmów (o ile jeszcze go nie znałaś) to przekonasz się, że facet wie co mówi 🙂

   Michał Jaworski
   Odpowiedz
Więcej Niż Zdrowe Odżywianie