Sprawdź konkurs!
/ Bezglutenowe / Wyjątkowa zupa pomidorowa

Wyjątkowa zupa pomidorowa

Uwielbiam pomidory w każdej postaci. Szczególnie latem i wczesną jesienią – wtedy są najsmaczniejsze. Dlatego podczas oczyszczania warzywno-owocowego u mnie nie może zabraknąć zupy pomidorowej. A dlaczego jest ona wyjątkowa? Bo jest przyrządzona zupełnie bez tłuszczu, skrobi i białka, dlatego doskonale nadaje się na oczyszczanie organizmu dietą  warzywno-owocową.

Niektórzy obawiają się, że podczas postu warzywno-owocowego, bo to tak naprawdę jest jeden z rodzajów postu, będą ciągle głodni. Otóż nie, nasz organizm jest bardzo mądry. W przeszłości (i to całkiem nie takiej odległej) posty u ówczesnych ludzi były na porządku dziennym. Były okresy, w których ludzie po prostu głodowali – szczególnie na przednówku.

Dlatego natura wyposażyła nas w mechanizm “wyłączania głodu”. Jeżeli przez kilka dni będziemy spożywali mniej niż 800 kalorii na dobę (będziemy pościć), to przysadka mózgowa wyłącza odczuwanie głodu – abyśmy nie cierpieli. Organizm przechodzi wtedy na tzw. odżywianie wewnętrzne (endogenne) żywiąc się nagromadzonymi w okresach prosperity zapasami.

Na takim wewnętrznym odżywianiu zdrowy organizm może bez problemu wytrzymać nawet kilka tygodni, zupełnie nie odczuwając głodu. Dlatego nie bójmy się postów, one od tysiącleci towarzyszyły człowiekowi okresowo oczyszczając organizm z niepotrzebnego balastu.

Składniki na wyjątkową zupę pomidorową dla 1 osoby na 2 posiłki:

  • 1 litr wody
  • 5 pomidorów średniej wielkości
  • 20 pomidorków koktajlowych
  • 4 marchewki
  • 1 duża pietruszka
  • 1 duża cebula
  • mały kawałek selera
  • kawałek pora (około 10 cm)
  • 3 ząbki czosnku
  • świeża bazylia

Przyprawy:

IMG_6939_logo

Wyjątkowa zupa pomidorowa – przygotowanie

Wszystkie warzywa oprócz pomidorków koktajlowych i bazylii obieramy, kroimy na mniejsze kawałki i gotujemy około 15 minut w wodzie.

Dodajemy bazylię (ilość – według gustu i uznania), sól, pieprz i miksujemy na gładki krem. W naszej kuchni używamy takiego blendera.

Dodajemy przekrojone na pół pomidorki koktajlowe, gotujemy jeszcze 5 minut i gotowe.

IMG_6946_logo

PRAKTYCZNA PORADA

Czosnek wyciskaj minimum 10 minut przed jego wrzuceniem do gorącej potrawy. Wyciskanie czosnku powoduje miażdżenie jago komórek i aktywowanie się zwartych w nim substancji bioaktywnych (m.in. siarki). W takcie tych 10 minut powstają z nich odporne na temperaturę prozdrowotne substancje m.in. izotiocyjaniany – związki mające działanie przeciwnowotworowe.

Wyjątkowa zupa pomidorowa idealnie sprawdzi się w ramach diety warzywno-owocowej, propagowanej w Polsce przez dr Ewę Dąbrowską i zalecanej przez nas dla osób, które chcą zmienić swój styl odżywiania, poczuć się lepiej i wyglądać kilka lat młodziej.

Więcej informacji o tym jak z naszym wsparciem możesz przejść swoje pierwsze oczyszczanie warzywno-owocowe znajdziesz pod tym linkiem.

Źródła informacji

UWAGA: Bezpłatny eBook!

“5 kluczowych zasad oczyszczania

warzywno-owocowego”

 

Bezpłatny eBook, a w nim:

 

1. Trzy fazy detoksu, przez które musisz przejść.
2. Potęga nawadniania – udrożnij „wewnętrzną oczyszczalnię”.
3. Niech pokarm Cię uzdrowi – świeże, surowe, odżywcze.
4. Czas dla Ciebie i Twojego ciała.
5. Odżywianie wewnętrzne – nie szalej z kaloriami.

Streszczenie
recipe image
Nazwa przepisu
Wyjątkowa zupa pomidorowa
Opublikowany w
Czas przygotowania
Czas gotowania
Średnia ocena
4.51star1star1star1star1star Based on 5 Review(s)

0 SKOMENTUJ

Wyślij swoją wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej Niż Zdrowe Odżywianie